پیکر تراشی شکم و پهلو

پیکر تراشی با روش های مختلفی مانند لیپوماتیک، لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی، لیپولیز و کرایولیپولیز به حذف چربی های شکم و پهلو کمک می‌ کند.
درخواست مشاوره

چرا باید پیکر تراشی را انجام داد؟

پیکر تراشی یکی از روش هایی می باشد که امکان حذف چربی را در قسمت شکم و پهلو فراهم می کند.‌ افرادی که با روش های مختلفی مانند رژیم گرفتن یا ورزش کردن نمی توانند چربی های اضافه خود را در ناحیه شکم یا پهلو به طور کامل حذف کنند؛ به کمک این روش می توانند اقدام به از بین بردن چربی های شکم یا پهلوی خود کنند. اگر شما هم از دست چربی های اضافه خود خسته شدید و می خواهید به اندام ایده آل دست پیدا کنید؛ می توانید به کمک این روش به اندام مورد نظر خود برسید. در ادامه بیشتر در خصوص این روش جراحی و مسائل مربوط به آن‌ توضیح می دهیم.

کاربرد های پیکر تراشی

شاید بعضی از افراد تصور کنند کاربرد پیکر تراشی، فقط محدود به تغییر در اندام ها و تبدیل آن ها به شکل دلخواه است. اما کاربرد این روش، فقط محدود به تغییر شکل اندام ها نیست. کسانی که می خواهند پوست اضافه بدن خود را بردارند می توانند از این روش استفاده کنند. همچنین از این روش می توان با هدف کاهش وزن و لاغر تر شدن نیز استفاده کرد. از طریق این روش می توان چربی هایی که به کمک ورزش حذف نمی شوند را نیز حذف کرده و به اندام دلخواه رسید.

انواع روش های پیکر تراشی برای چه کسانی مناسب است؟

پیکر تراشی می تواند به شیوه های مختلفی انجام شود. هر کدام از این شیوه ها مزیت های خاص خود را داشته و برای افراد خاصی مناسب هستند. شما می توانید با توجه به وضعیت بدنی خود و همچنین مشورت با پزشک بهترین روش را برای خود انتخاب کنید. روش های پیکر تراشی را می توان به دو دست با جراحی و بدون جراحی تقسیم بندی کرد. در ادامه بیشتر با این روش ها آشنا می شوید.

لیپولیز

پیکر تراشی با لیپولیز یکی از روش های بدون جراحی می باشد. در این روش به کمک لیزر و گرما، سلول های چربی ذوب شده و از بین می روند. در این روش، بدون جراحی و روش های تهاجمی می‌ توان به از بین رفتن چربی ها دست پیدا کرد. در لیپولیز از بیهوشی استفاده نشده و تنها بی حسی موضعی تزریق می شود. بعد از این روش، بیمار می تواند به سرعت به زندگی عادی خود بازگشته و با حداقل میزان عوارض رو به رو شود. روش لیپولیز در حقیقت برای کسانی مناسب است که چاقی و چربی موضعی کمی دارند. اگر چربی های موضعی شما بسیار زیاد است؛ نمی توانید از این روش استفاده کنید. همچنین باید گفت؛ تعداد جلسات لیپولیز نیز به میزان چربی های بستگی دارد. از این روش می‌ توان برای نواحی مختلف بدن از جمله ران، بازو و پهلو ها استفاده کرد.

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز، یکی از روش های دیگر پیکر تراشی می باشد. در این روش برخلاف لیپولیز از سرما برای از بین رفتن سلول های چربی استفاده می شود. این روش نیز بدون انجام جراحی به از بین بردن سلول های چربی کمک می کند. در روش کرایولیپولیز، سلول های چربی سرد شده و بدن می‌ تواند آن ها را از بین ببرد. در این روش به سایر بخش های بدن آسیبی وارد نمی شود. در نتیجه می‌ توان گفت روشی امن برای از بین بردن چربی ها می باشد. چربی هایی که در معرض کرایولیپولیز، قرار می گیرند؛ بعد از چند هفته شروع به از بین رفتن و دفع شدن از بدن می شوند.‌ در این روش از آن جایی که چربی ها به مرور زمان از بین می روند؛ پوست آن ناحیه کم تر دچار شل شدن شده و می تواند با فرم بدن شما سازگار شود.

پیکر تراشی به کمک امواج اولتراسونیک

یکی دیگر از روش های پیکر تراشی شکم و پهلو به کمک امواج اولتراسونیک می باشد. در این روش بیمار به اتاق عمل برده شده و سوراخ های بسیار کوچکی در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود. این سوراخ ها در حد چند میلی متر خواهند بود. سپس ماده ای تزریق شده و به کمک امواج اولتراسونیک دیواره غشا سلول های چربی آسیب دیده و این سلول ها به حالت مایع در می آیند. سپس به کمک لوله ای به نام کانولا، ساکشن چربی ها رخ می دهد. در این روش به طور معمول بیمار بیهوش شده تا عمل جراحی انجام شود.

لیپوماتیک با پال

یکی دیگر از روش های پیکر تراشی، استفاده از روش لیپوماتیک می باشد. این روش نسبت به سایر روش ها مانند لیپوساکشن کم تر تهاجمی بوده و می ‌تواند برای حذف چربی های محدود در نواحی مختلفی از بدن استفاده شود. در این روش که معمولا بدون بیهوشی انجام می شود لوله کانولا لرزشی به کمک حرکات ارتعاشی خود، می تواند باعث لیز شدن و از بین رفتن سلول های چربی شود. با مکش این چربی ها، لاغری موضعی ایجاد می شود. در این روش چربی ها بدون آسیب به سایر بافت های بدن از بین می روند. همچنین باید گفت اثرگذاری این روش نیز نسبت به سایر روش ها بالا بوده و نتایج در کم ترین زمان ممکن مشاهده می شوند.

لیپوساکشن

لیپوساکشن روش دیگری برای از بین بردن چربی های ناحیه شکم و پهلو می باشد. در این روش از ساکشن یا مکش برای از بردن چربی ها استفاده می شود. این روش نمی ‌تواند سلولیت و فرو رفتگی های پوست را کاهش دهد.

ابدومینوپلاستی

یکی دیگر از روش های پیکر تراشی، ابدومینوپلاستی می باشد. این روش یکی از روش ها جراحی بوده که می تواند باعث از بین رفتن چربی ناحیه پهلو و شکم و همچنین سفت تر شدن این ناحیه شود. در این روش علاوه بر حذف چربی ها، پوست اضافی آن ناحیه نیز حذف خواهد شد. این عمل برای خانم هایی که قرار است در آینده دوباره باردار شوند؛ مناسب نیست. زیرا در اثر کشیدگی عضله شکم که هنگام بارداری ایجاد می شود؛ اثر این جراحی از بین می رود. این جراحی با بیهوشی عمومی انجام شده و برشی بر روی شکم ایجاد می شود. در طی جراحی عضله های ناحیه شکم حالت جدید پیدا کرده و کشیده می شوند. همچنین پوست اضافی این ناحیه حذف شده و ناف نیز بازسازی می شود.

مراقبت های قبل و بعد از جراحی

قبل از عمل پیکر تراشی باید آزمایش های لازم را گذراند. همچنین باید از مصرف دارو های رقیق کننده خون مانند آسپرین و قرص های مانند ایبوپروفن خودداری کرد. باید در روز عمل ناشتا بوده و از چند روز قبل عمل، مصرف دخانیات و الکل را قطع نمود. بعد از عمل نیز باید مراقبت های ویژه ای انجام داد. باید تا چند هفته از مصرف الکل و دخانیات پرهیز کرد. تا زخم ها بسته نشدند بهتر است حمام انجام نشود. بعد از عمل باید از آب میوه های طبیعی استفاده کرد و قرص هایی مثل آنتی بیوتیک که تجویز می شود را سر وقت مصرف نمود. بعد از عمل جراحی باید از گن مخصوص پیکر تراشی استفاده کرد. این گن به حفظ فرم شکم بعد از عمل کمک بسیار زیادی می کند. همچنین بیمار تا چند روز بهتر است به طور کامل استراحت کند.

کدام یک برای من مناسب است؟

اگر بخواهیم به این سوال پاسخ بدهیم که کدام روش پیکر تراشی مناسب است؛ باید پارامتر های مختلفی را در نظر بگیریم. با توجه به تغییری که می خواهید به وجود بیاید؛ وضعیت سلامتی بدن شما و همچنین عوامل دیگری مانند نظر پزشک معالج تان، باید بهترین و مناسب ترین روش را انتخاب کنید.  

مدت زمان بیهوشی و انجام پیکر تراشی چه قدر است؟

ابتدا باید توجه کنید بعضی از روش های پیکر تراشی به هیچ وجه نیاز به انجام بیهوشی ندارند. به طور مثال لیپولیز یا لیپوماتیک بدون هیچ نوع بیهوشی انجام می شوند. در بعضی از این روش ها تنها از بی حسی موضعی استفاده می شود. اما برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی نیاز به بیهوشی بوده و مدت زمان انجام آن نیز با توجه به حجم کار می تواند از یک تا پنج ساعت متغیر باشد. 

آشنایی با روال کار

کسانی که قصد انجام پیکر تراشی را دارند؛ ابتدا باید برای انجام این روش آمادگی داشته باشند. به طور مثال برای کسانی که چاقی شدید دارند؛ نمی توان از این روش استفاده کرد. سپس باید روش مورد نظر بیمار انتخاب شده و وارد فاز مراقبت های قبل از عمل شوند.

 نحوه انجام کار به چه شکلی است؟

روش هایی مانند لیپولیز با لیزر می تواند چند جلسه طول بکشد. اما روش های جراحی مانند ابدومینوپلاستی این گونه نیست. پزشک برای روشی مانند ابدومینوپلاستی طراحی انجام داده و از قبل مشخص می کند پوست کدام ناحیه از بدن شما را باید حذف کند. بعد از انجام عمل باید مراقبت های لازم را انجام دهید تا به خوبی دوره ریکاوری خود را سپری کنید. باید توجه داشته باشید که این تغییرات دائمی نیستند و در صورتی که رژیم غذایی خود را رعایت نکنید و افزایش وزن شدیدی داشته باشید؛ ممکن است دوباره شاهد جمع شدن چربی های موضعی در ناحیه شکم یا پهلوی خود باشید.

در چه صورتی باید به پزشک مراجعه کنیم؟

در صورتی که زخم ها به خوبی ترمیم نشدند و سوزش و درد در ناحیه عمل داشتید؛ حتما باید به پزشک خود مراجعه کنید. همچنین تعویض پانسمان ها و مراقبت از زخم ها نیز باید زیر نظر پزشک انجام شود. اگر زخم ها به خوبی ترمیم نشوند احتمال بروز عفونت های مختلف وجود خواهد داشت.

سوالاتمتداول


لیپوماتیک یک روش جراحی است که به منظور از بین بردن چربی اضافی در نقاط مشخص بدن انجام می‌شود. این روش به کمک یک سرنگ نازل وجودی که به منظور جذب چربی استفاده می‌شود، انجام می‌شود. اگرچه لیپوماتیک جراحی غیرتهاجمی است، اما همچنان به عنوان یک فرایند جراحی محسوب می‌شود و نیاز به توجه و رعایت دستورالعمل‌های پساعمل دارد.


بله، نتایج لیپوماتیک به طور عمومی دائمی هستند. با انجام جراحی لیپوماتیک، چربی اضافی از ناحیه مورد نظر شما برداشت می‌شود و تغییرات ایجاد شده برقرار باقی می‌ماند. با این حال، برای حفظ نتایج بهتر، توصیه می‌شود رژیم غذایی سالم و فعالیت بدنی منظم را رعایت کنید.


لیپوماتیک اصلیتاً برای تغییر شکل و آرایش بدن استفاده می‌شود و هدف آن برداشتن چربی اضافی و تغییر ظاهر ناحیه مورد نظر است. اگرچه ممکن است مقداری وزن را کاهش دهد، اما لیپوماتیک به تنهایی یک روش کاهش وزن نیست و برای افرادی که مبتلا به چاقی هستند، توصیه می‌شود با استفاده از رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی موثر، وزن خود را کاهش دهند.


لیپوماتیک یک روش جراحی است که به منظور از بین بردن چربی اضافی در نقاط مشخص بدن انجام می‌شود. این روش به کمک یک سرنگ نازل وجودی که به منظور جذب چربی استفاده می‌شود، انجام می‌شود. اگرچه لیپوماتیک جراحی غیرتهاجمی است، اما همچنان به عنوان یک فرایند جراحی محسوب می‌شود و نیاز به توجه و رعایت دستورالعمل‌های پساعمل دارد.


زمان بازگشت به فعالیت‌های روزمره پس از لیپوماتیک بستگی به نوع جراحی، محل بدن که تحت لیپوماتیک قرار گرفته است، و همچنین به شرایط و توصیه‌های پزشک شما دارد. عموماً در چند هفته اول بعد از جراحی، باید فعالیت‌های سنگین را محدود کنید و به تدریج به فعالیت‌های عادی خود بازگردید. پزشک شما می‌تواند برنامه بازگشت به فعالیت‌های روزمره را برای شما تنظیم کند.
نمونهکارها
درخواست مشاوره
اطلاعات خود را ارسال نمایید تا مشاوران ما در سریع ترین زمان با شما تماس بگیرند ...
  راه های ارتباط با مرکز

  برای ارتباط با مجموعه میتوانید از اطلاعات زیر استفاده کنید
  آدرس:
  تهران - خیابان سرو غربی - خیابان بخشایش ساختمان پزشکان افتخار - طبقه چهارم -واحد404
  تلفن تماس:
  021 22 38 13 28
  موبایل:
  0910 517 97 61 -0910 503 25 59