گن عمل ابدومینوپلاستی

استفاده از گن مخصوص بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی یکی از مراقبت های اصلی در دوره نقاهت پس از جراحی محسوب می شود. پوشیدن گن باعث می‌ شود پوست شکم با ماهیچه های زیرین آن اتصال پیدا کرده و فرم جدید شکم تثبیت شود.

به طور کلی استفاده از گن بعد از عمل ابدومینوپلاستی باعث می شود که بیمار شکمی صاف و یکدست داشته باشد.

در این مقاله به معرفی مشخصات گن مناسب برای بعد از عمل ابدومینوپلاستی و مزایای استفاده از آن می پردازیم

مشخصات گن عمل ابدومینوپلاستی

در عمل بهترین گن برای بعد از عمل ابدومینوپلاستی، گن شورتی که شکم و پهلو را کامل می پوشاند و سرشانه آن قزن داشته باشد. این مدل گن دارای دو لایه در جلوی گن است که گن را مستحکم و با دوام کرده و کشش سطحی پوست برای جمع شدن و جلوگیری از شلی و افتادگی پوست را تامین می کند.

گن مخصوص ابدومینوپلاستی دارای سه ردیف قزن از جلو می باشد که امکان تغییر تا سه سانتی متر (یک سایز) را برای کاربر فراهم می کند. قزن های فلزی و بادوام در دوخت به کار رفته است که از نوع بهترین نوع قزن بوده و بدن را اذیت نمی کند.

دلایل استفاده از گن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

دلایل زیادی برای استفاده از گن عمل ابدومینوپلاستی وجود دارد و جزو دستورات مهم دوران نقاهت بعد از جراحی می باشد. در زیر به دلایل اصلی استفاده از گن بعد از عمل زیبایی شکم می پردازیم

جلوگیری از تجمع مایعات

خارج کردن چربی های اضافه از بدن باعث ایجاد فضای در زیرپوست و تجمع خونابه می شود. استفاده مداوم از گن بعد از عمل ابدومینوپلاستی باعث وارد شدن فشار خارجی به ناحیه شکم شده و در نتیجه پوست سریعتر به بافت زیر خود چسبیده و مایعات اضافه نیز تحمع نخواهند کرد.

بهبود شکل ظاهری و صافی پوست

بعد از عمل امکان ایجاد چین و چروک هایی روی پوست وجود دارد و حتی ممکن است باعث تجمع چربی شود. استفاده از گن در دوران نقاهت، باعث می‌شود که پوست به طور کامل بر روی بافت های زیرین جوش بخورد و از ایجاد ناهمواری جلوگیری شود.

کاهش احتمال عفونت

استفاده از گن باعث جلوگیری از تجمع مایعات در زیر پوست و ایجاد عفونت می شود.

تسریع بهبود زخم ها

فیبرهای کلاژن ساز در زمان استفاده از گن تحریک شده و با سرعت بیشتری تولید می شوند. همین امر تاثیر بسزایی در روند بهبودی زخم ها دارد.

تفاوت گن مینی ابدومینوپلاستی و ابدومینوپلاستی

با اینکه جراحی مینی ابدومینوپلاستی با ابدومینوپلاستی از نظر وسعت جراحی متفاوت بوده و در آن فقط برش در ناحیه زیر شکم زده می شود و کوچک تر است، ولی گن این دو عمل تفاوت چندانی با هم ندارد. بعد از عمل مینی ابدومینوپلاستی می توانید با نظر جراح از گن هایی استفاده کنید که فقط محل زخم را می پوشاند.

ضرورت پوشیدن گن عمل ابدومینوپلاستی

استفاده از گن بعد از عمل بسیار ضروری است. پوشیدن گن کششی بعد از ابدومینوپلاستی باعث می شود تا ترمیم زخم ها سریع تر انجام شود، فرم جدید شکم و اطراف آن تثبیت شود، تورم و کبودی حاصل از عمل زودتر از بین رفته و همینطور بهبودی سریع تر حاصل شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها