پروتز سینه و شیردهی

پروتز سینه و شیردهی

بسیاری از خانم‌هایی که تصمیم به جراحی پروتز سینه دارند، نگران این هستند که آیا پس از انجام این جراحی، می‌توانند نوزاد خود را با شیر خود تغذیه کنند یا خیر؟ در واقع، استفاده از پروتز سینه هیچ گونه تداخلی با شیردهی ندارد و شما به راحتی می‌توانید نوزاد خود را با شیر خود تغذیه دهید.

در پاسخ به این سوال، باید گفت که پروتز سینه مانعی برای شیردهی نیست. با این حال، باید توجه داشت که یکی از عوامل مهمی که می‌تواند بعد از جراحی پروتز سینه در قدرت شیردهی تأثیرگذار باشد، نوع برش در جراحی است. به طور کلی، برش‌هایی که در بخش پایینی سینه انجام می‌شوند، ممکن است به شدت بر روی بافت‌های شیری و ارتباط آن‌ها با سطح پوست تأثیر بگذارند و در نتیجه باعث کاهش قدرت شیردهی شوند. برعکس، برش‌هایی که در بخش بالایی سینه انجام می‌شوند، ممکن است کمترین تأثیر روی قدرت شیردهی داشته باشند. بنابراین، برای حفظ قدرت شیردهی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و در مورد نوع برش مناسب برای جراحی پروتز سینه با او صحبت کنید.

اگر برش در ناحیه نوک پستان باشد ممکن است غده های شیری را از بین ببرد اما اگر در زیر سینه و یا در کنار سینه برش ایجاد شده باشد مشکل ایجاد نمی شود و البته که نحوه قرار گیری پروتزها هم حائز اهمیت است.

لازم به ذکر است که بارداری و شیردهی بهتر است یک سال بعد از عمل جراحی پروتز سینه باشد تا زخم های ناشی از عمل جراحی پروتز سینه به صورت کامل بهبود پیدا کرده باشد.

به طور کلی مادرانی که جراحی پروتز سینه انجام داده میتواند شیردهی داشته باشد ولی ممکن است میزان کمتری شیر در سینه آنها تولید شود. ولی باید گفت پروتز سینه به صورت کلی جلوی بافت های شیرساز را نمی‌گیرد و اینکه هیچ خطری در این دوران برای مادر و نوزاد وجود نخواهد داشت و هیچ گونه موادی از پروتز سینه وارد شیر نمی شود.

پروتز سینه و شیردهی تناقضی با هم ندارند و تنها تاثیر پروتز سینه در شیردهی مقدار شیر تولید شده در سینه می باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها