پروتز سینه آریون Arion

پروتز سینه آریون Arion

پروتز سینه آریون Arion
پروتز سینه آریون Arion

آریون Arion فرانسه یکی دیگر از برندهای معتبر تولید کننده پروتز سینه در دنیا است. این شرکت در سال 1994 توسط انجمن آزمایشگاهی آریون فرانسه تاسیس شده و جزو تولیدکنندگان معتبر پروتز سینه در اروپا می باشد.

پروتز سینه آریون Arion دارای تمام استانداردهای اروپایی و جهانی بوده و در ایران ضمن داشتن نمایندگی فعال با مجوز وزارت بهداشت عرضه می شود.

در این مطلب به معرفی کامل پروتز های Arion می پردازیم.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا می شوید:
انواع پروتز سینه آریون
پروتز سینه SILICONE MONOBLOCK آریون
پروتز سینه MONOBLOCS HYDROGEL CMC آریون
پروتز سینه قطره اشکی آریون
پروتز سینه گرد آریون
طول عمر پروتز سینه آریون

انواع پروتز سینه آریون Arion

پروتز سینه آریون در دو نوع SILICONE MONOBLOCK و MONOBLOCS HYDROGEL CMC و در شکل های گرد و قطره اشکی در سایزهای مختلف تولید می شوند.

پروتز سینه SILICONE MONOBLOCK آریون

پروتز SILICONE MONOBLOCK آریون از یک بلوک یک تکه از جنس سیلیکون ساخته شده و داخل آن با ژل منسجم و چسبنده سیلیکون پر شده است.

استفاده از ژل مسنجم چسبنده در پروتز سینه SILICONE MONOBLOCK آریون باعث شده حتی در صورت پاره شدن پروتز مواد داخل آن به بیرون از پروتز نشت نکرده و فرم اصلی پروتز حفظ شود.

پروتز سینه MONOBLOCS HYDROGEL CMC آریون

پروتز سینه MONOBLOCS HYDROGEL CMC آریون همانند پروتز مونوبلاک از بلوک یک تکه سیلیکونی ساخته شده است. ژل مایعی که در ساخت پروتزهای سینه مونو بلاک هیدروژلی استفاده شده‌اند از جنس سلولوز و نرمال سالین می‌باشند. این پروتزها محلول در آب و به‌صورت شفاف هستند که باعث می‌شود معاینه و تشخیص بیماری‌های سینه بعد از استفاده از آن‌ها راحت‌تر شود. همچنین خاصیت منسجم این نوع ژل آن را از لحاظ ساختاری به بافت غده‌های پستانی شبیه کرده است.

پروتز سینه قطره اشکی آریون Arion

این نوع از پروتزها از نظر ظاهری شبیه به قطره اشک بوده و ظاهر طبیعی تری بعد از جراحی ایجاد می کنند.

پروتزهای قطره اشکی Arion به پنج دسته A2XH ،A2X ،A2XS ،AX ،AN از لحاظ میزان قطر و ارتفاع تقیسم می شود.

پروتز سینه آریون Arion

پروتز سینه گرد آریون Arion

پروتزهای گرد اغلب از ژل سیلیکون استاندارد ساخته شده است و شکل آن بصورت یک دیسکت گرد است. قوام این پروتزها بسیار نرم و شبیه بافت طبیعی پستان است. درحقیقت چنانچه از روبرو این پروتزها را نگاه کنیم گرد و مدور هستند و ازپهلو بصورت یک صفحۀ ضخیم می باشند.
نوع گرد پروتز های سینه Arion به چهار دسته LP، HP، XP، XXP از لحاظ میزان قطر و ارتفاع تقیسم می شود.

پروتز سینه آریون Arion

طول عمر پروتز سینه آریون Arion

برند آریون برای پروتزهای خود طول عمر متوسطی برابر با 20 سال اعلام کرده ولی باید توجه داشته باشید که طول عمر پروتز سینه رابطه مستقیمی با سبک زندگی فرد دارد.

در صورت تمایل برای آشنایی با بهترین برندهای پروتز سینه به این مطلب مراجعه کنید.

دکتر اسماعیل اسلامیدو نکته باقی می ماند. اول اینکه، انتخاب نوع آنها بستگی به نسج پستان و فرم فیزیکی بدن شما دارد. در مواردی که میزان نسج پستان بسیار کم باشد، انتخاب بهتر، پروتزهای قطره اشکی است ولی درمجموع باید بدانید که پروتزهایی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند، انواع گرد هستند. نکته دوم اینکه از هریک از این پروتزها، انواع مختلفی وجود دارند که از نظر میزانی از بیرون زدگی که در پستان ایجاد می کنند،متفاوتند. در حقیقت قطری از پروتز که باعث جلوزدن نسج پستان می شود می تواند در سه شکل کم، زیاد و خیلی زیاد متغیر باشد. این به این معنی است که مثلاً وقتی از روبرو به یک پروتز که قطر آن حدود ۵/۱۰ سانتیمتر است و درجه بیرون زدگی کم دارد نگاه کنیم، ۳ سانتیمتر بیرون زدگی ایجاد می نماید. درحالیکه پروتزی با همین قطر اگر درجه بیرون زدگی خیلی زیاد داشته باشد، ممکن است بیش از ۵/۴ سانتیمتر بیرون زدگی را ایجاد نماید. آیا زمان مشخصی برای باقی ماندن پروتزهای سینه Arion وجود دارد؟ پاسخ این سؤال این است که پروتزهای پستانی ابدی نیستند. درحقیقت اگرچه این پروتزها عمر متوسطی بیش از ۲۰ سال دارند، ولی لازم است بصورت مرتب سالیانه بخصوص پس از حدود ۱۰ سال مورد بررسی قرار گیرند. چنانچه پزشک معالجتان هرگونه شکی به سالم بودن پروتز داشته باشد، بعد از انجام معاینه، سونوگرافی و درصورت لزوم MRI درخواست خواهد کرد تا به تشخیص قطعی برسد. باز شدن و فرسوده شدن جدار پروتز اشکال عمده ای در سلامت شما ایجاد نمی کند ولی لازم است بزودی عمل تعویض پروتز انجام شود. البته توجه داشته باشید با توجه به واکنش طبیعی نسج بدن حول پروتز، (کپسول) محتویات ژل سیلیکونی با نسج پستان شما حداقل تماس را خواهد داشت و شما زمان کافی برای جایگزین کردن پروتز پاره و فرسوده با پروتز سالم را خواهید داشت. آنچه مهم است اینکه پروتزهای Arion در مقابل ضربه و آسیب بسیار مقاومند و حتی در برخی موارد، وزن های بسیار زیاد را تحمل می کنند ولی با این حال بهتر است پس از جراحی پروتز دقت کنید که حتی المقدور ضربه ای به پروتز سینه شما وارد نشده یا این وسیله مورد فشار قرار نگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین