شروع ورزش بعد از پروتز سینه

شروع ورزش بعد از پروتز سینه یکی از سوالات رایجی است که بیماران پس از انجام جراحی پروتز سینه مطرح می کنند . معمولا افراد برای افزایش زیبایی اندام خود از جراحی پروتز سینه استفاده می‌کنند. ورزش بعد از پروتز سینه از جمله مسائلی است که افراد پس از انجام پروتز در این زمینه سوال دارند. اگر شما نیز به تازگی پروتز سینه انجام داده‌اید و یا قصد این کار را دارید، توصیه می‌کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید. در این مقاله هرآنچه باید درباره ورزش بعد از پروتز سینه بدانید، برایتان خواهیم گفت.

نقاهت پروتز سینه

در مطلب دوره نقاهت بعد از جراحی پروتز سینه توضیح دادیم که دوره نقاهت بین 4 تا 6 هفته بعد از جراحی طول می کشد و فرد می تواند از روز بعد از جراحی پیاده روی سبک داشته باشد ولی از آنجایی که شرایط بدنی هر فرد با فرد دیگری متفاوت است ، پزشک نمی تواند تاریخ دقیقی برای گذشت دوران نقاهت و شروع ورزش را اعلام کند.در صورتی که ورزشکار حرفه ای هستید به این نکته دقت نمایید که بزرگ شدن سایز سینه به وسیله عمل جراحی پروتز سینه ممکن است مشکلاتی را برای شما به همراه داشته باشد و مانند گذشته نتوانید به حرکت‌های ورزشی بپردازید. به ویژه اگر ورزشکار رزمی هستید توصیه می‌کنیم قدری در زمینه عمل جراحی و افزایش حجم سینه بیشتر فکر کنید.

شرایط بیمار برای شروع ورزش بعد از پروتز سینه

قبل از هر چیز توجه داشته باشید که بعد از انجام جراحی پروتز سینه و شروع هر فعالیتی باید دوره نقاهت را سپری کنید و پس از آن با توجه به شرایط جسمی و راهنمایی پزشک معالج می توانید فعالیت های ورزشی را شروع کنید.بهترین راهنما برای شروع فعالیت های ورزشی پس از عمل پاسخ بدن خودتان است و اگر هر حرکت یا تمرینی در هر زمانی باعث احساس درد وناراحتی شود، بهتر است که شروع آن را به تاخیر بیندازید و از همه مهم تر اینکه در مورد شروع یا ادامه آن ها حتما” با جراح تان در تماس باشید و توصیه های وی را دنبال کنید.

ورزش های ضروری بعد از جراحی پروتز سینه

پیاده روی سبک مهم ترین فعالیت ورزشی پس از عمل پروتز سینه می باشد که بیمار از روز جراحی انجام می دهد. نباید هیچ ورزش پر تحرکی را انجام دهید، فقط پیاده روی کوتاه در اتاق یا خانه در هر ساعتی که راحت تر هستید کفایت می کند. پیاده روی برای گردش خون مفید است و به جلوگیری از لخته شدن خون کمک می کند. بعد از گذشت دو هفته، بیماران می توانند ورزش بعد از پروتز سینه را شدیدتر کنند.

استخر و شنا بعد از پروتز سینه

بعد از 2 تا 3 ماه بعد از جراحی پروتز سینه می توانید در استخر شنا کنید ولی بهتر است قبل از انجام هر فعالیت ورزشی با پزشک خود مشورت کنید.

سخن پایانی

در حالت کلی اکثر پزشکان زمان برگشت کامل به فعالیت های قبل از عمل را همان ۶ هفته در نظر می گیرند ولی از آنجایی که شرایط بدنی هم فردی با فرد دیگر تفاوت دارد قبل از شروع فعالیت های ورزشی حتما با پزشک معالج خود مشورت کنید و توجه داشته باشید که شروع زودتر از موقع ورزش بعد از پروتز سینه می تواند باعث عوارض زیادی از جمله عفونت پروتزو یا تغییر فرم و عدم تقارن سینه ها شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها