شروع ورزش بعد از پروتز سینه

شروع ورزش بعد از پروتز سینه

شروع ورزش بعد از پروتز سینه

شروع ورزش بعد از پروتز سینه
شروع ورزش بعد از پروتز سینه

یکی از سوالاتی که برای بیماران مطرح می شود این است که از چه زمانی پس از انجام جراحی پروتز سینه می توانند ورزش کنند؟

معمولا افراد برای افزایش زیبایی اندام خود از جراحی پروتز سینه استفاده می‌کنند. ورزش بعد از پروتز سینه از جمله مسائلی است که افراد پس از انجام پروتز در این زمینه سوال دارند. اگر شما نیز به تازگی پروتز سینه انجام داده‌اید و یا قصد این کار را دارید، توصیه می‌کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید. در این مقاله هرآنچه باید درباره ورزش بعد از پروتز سینه بدانید، برایتان خواهیم گفت.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا می شوید:

شرایط بیمار برای شروع ورزش بعد از پروتز سینه
ورزش های ضروری بعد از جراحی پروتز سینه
استخر و شنا بعد از پروتز سینه
سخن پایانی

در مطلب دوره نقاهت بعد از جراحی پروتز سینه توضیح دادیم که دوره نقاهت بین 4 تا 6 هفته بعد از جراحی طول می کشد و فرد می تواند از روز بعد از جراحی پیاده روی سبک داشته باشد ولی از آنجایی که شرایط بدنی هر فرد با فرد دیگری متفاوت است ، پزشک نمی تواند تاریخ دقیقی برای گذشت دوران نقاهت و شروع ورزش را اعلام کند.

اگر به صورت حرفه‌ای ورزش می‌کنید توجه داشته باشید که افزایش سایز سینه به کمک عمل جراحی پروتز سینه ممکن است برای شما مشکلاتی را به همراه داشته باشد و به راحتی سابق نتوانید به حرکت‌های ورزشی بپردازید. به ویژه اگر ورزشکار رزمی هستید توصیه می‌کنیم قدری در زمینه عمل جراحی و افزایش حجم سینه بیشتر فکر کنید.

شرایط بیمار برای شروع ورزش بعد از پروتز سینه

قبل از هر چیز توجه داشته باشید که بعد از انجام جراحی پروتز سینه و شروع هر فعالیتی باید دوره نقاهت را سپری کنید و پس از آن با توجه به شرایط جسمی و راهنمایی پزشک معالج می توانید فعالیت های ورزشی را شروع کنید.

بهترین راهنما برای شروع فعالیت های ورزشی پس از عمل پاسخ بدن خودتان است و اگر هر حرکت یا تمرینی در هر زمانی باعث احساس درد وناراحتی شود، بهتر است که شروع آن را به تاخیر بیندازید و از همه مهم تر اینکه در مورد شروع یا ادامه آن ها حتما” با جراح تان در تماس باشید و توصیه های وی را دنبال کنید.

ورزش های ضروری بعد از جراحی پروتز سینه

پیاده روی سبک مهم ترین فعالیت ورزشی پس از عمل پروتز سینه می باشد که بیمار از روز جراحی انجام می دهد. نباید هیچ ورزش پر تحرکی را انجام دهید، فقط پیاده روی کوتاه در اتاق یا خانه در هر ساعتی که راحت تر هستید کفایت می کند. پیاده روی برای گردش خون مفید است و به جلوگیری از لخته شدن خون کمک می کند. بعد از گذشت دو هفته، بیماران می توانند ورزش بعد از پروتز سینه را شدیدتر کنند.

استخر و شنا بعد از پروتز سینه

بعد از 2 تا 3 ماه بعد از جراحی پروتز سینه می توانید در استخر شنا کنید ولی بهتر است قبل از انجام هر فعالیت ورزشی با پزشک خود مشورت کنید.

سخن پایانی

در حالت کلی اکثر پزشکان زمان برگشت کامل به فعالیت های قبل از عمل را همان ۶ هفته در نظر می گیرند ولی از آنجایی که شرایط بدنی هم فردی با فرد دیگر تفاوت دارد قبل از شروع فعالیت های ورزشی حتما با پزشک معالج خود مشورت کنید و توجه داشته باشید که شروع زودتر از موقع ورزش بعد از پروتز سینه می تواند باعث عوارض زیادی از جمله عفونت پروتزو یا تغییر فرم و عدم تقارن سینه ها شود.

تمرینات بعد از جراحی پستان: راهنمای هفته به هفته کلید دانستن تمرینات مناسب بعد از جراحی سینه در زمان بندی است. این یکی از پرطرفدارترین سوالاتی است که ما در مطب جراحی پلاستیک رالی دریافت می کنیم. ما این راهنمای کارهایی را که می توانید در هر زمان بعد از جراحی ایمپلنت سینه انجام دهید، ایجاد کردیم. هنگام ریکاوری در کارولینای شمالی، چه بعد از جراحی پلاستیک در رالی، کری، دورهام، چپل هیل یا در سواحلی مانند گرین‌ویل، ویلمینگتون و سدار پوینت – همه می‌خواهند بدانند چه زمانی می‌توانند به پیاده‌روی و ورزش در خانه ما برگردند. بیرون از خانه. برای جزئیات بیشتر در مورد بازگشت به فعالیت های معمول خود پس از جراحی پلاستیک، ادامه مطلب را بخوانید. چه پروتز سینه در بالای عضله داشته باشید و چه پروتز سینه در زیر عضله، این راهنما برای برنامه ریزی تمرینات خود پس از جراحی سینه مفید است. قبل از انجام هر حرکت مهمی در ورزش بعد از ایمپلنت سینه حتماً با جراح پلاستیک دارای مجوز بورد خود مشورت کنید. تمرینات بعد از جراحی سینه: هفته 1 از روز اول تا پایان هفته اول پس از جراحی سینه، بهترین تمرینی که می توانید انجام دهید، تقریباً محدود به پیاده روی در اطراف خانه است. شما می خواهید از انجام تمرینات هوازی (یعنی هر چیزی که ضربان قلب شما را بالا می برد) اجتناب کنید و از تمام تمرینات قدرتی خودداری کنید. این بدان معنی است که هیچ پیاده روی در محله، و قطعاً هیچ تکراری در راه پله، تردمیل، پلوتون یا بیضوی وجود ندارد. به طور حتم تمرینات با وزنه، زومبا یا هر چیز دیگری را انجام ندهید. آرام باشید – می‌توانید با زیاده‌روی در درمان مانع از درمان شوید، یا بدتر از آن، می‌توانید به خودتان آسیب بزنید. ما نمی خواهیم شما در اطراف ایمپلنت خود خونریزی داشته باشید. در این هفته روی بهبودی تمرکز کنید. به یاد داشته باشید، اگر درد دارد، هنوز این کار را انجام ندهید.

شروع ورزش بعد از پروتز سینه تمرینات بعد از جراحی سینه – هفته 2 برای این هفته دوم پس از جراحی سینه، همچنان مقداری تورم از سیستم شما خارج می شود. بنابراین، به همین دلیل، باید در هفته 2 کاردیو را حذف کنید. شروع ورزش بعد از پروتز سینه این را دوباره بخوانید – کاردیو بخشی از تمرینات پس از جراحی سینه در هفته 2 نیست! پس چه کاری می توانید انجام دهید؟ راه رفتن نور در خیابان شما، در مرکز خرید، چیزی بیش از یک مایل. در گرمای NC ما، شاید پیاده‌روی‌های تابستانی خود را به حلقه‌های کوتاه و شیرین محدود کنید، جایی که شروع به عرق کردن نمی‌کنید. این به معنای عدم راه رفتن با قدرت است. در مورد وزنه ها و تمرینات قدرتی – این تمرینات هنوز در لیست ممنوعه برای هفته 2 هستند. اگر برای شروع احساس خارش دارید، جزئیات هفته آینده را ببینید! تمرینات بعد از جراحی سینه – هفته 3 ورزش های بعد از جراحی سینه در هفته سوم شما رهایی بخش است! در این مرحله ما معمولاً شما را آزاد می کنیم تا فقط تمرینات قدرتی پایین تنه را شروع کنید. این شامل شکم، پایین شکم، و البته چهار سر، همسترینگ و ساق پا می شود. هنوز هیچ عضله، لات، ذوزنقه، عضله دوسر یا سه سر بازو وجود ندارد. از بالاتنه و بازوها خودداری کنید. لانژ، پرس ساق پا، بالا بردن ساق پا و اسکات خوب است. هنگام انجام این کارها، مطمئن شوید که ساق پای خود را فشار نمی دهید. اوه، و هنوز کاردیو وجود ندارد! می‌دانم که می‌توانید در حین انجام تکرارهای خود با وزنه، به خودتان یک تمرین قلبی انجام دهید – پس این کار را نکنید. فقط بدون افزایش ضربان قلب و فشار خون وزنه بزنید. این به این دلیل است که وقتی شروع به پمپاژ خون بیشتر می کنید، این به معنای تورم بیشتر در سینه ها است و ما قبل از اینکه در روند بهبودی شما به جلو برویم، به عقب بر می گردیم. پس از جراحی پلاستیک در رالی، دورهام، کری، چپل هیل و منطقه مثلث بزرگ، با یک پیاده روی سبک در محله خود انرژی بگیرید. آب و هوای معتدل معمولاً عالی است مگر اینکه در اوج تابستان باشید. مراقب جایزه باشید، فقط کمی بیشتر و سپس به تمرینات کامل رها خواهید شد! شروع ورزش بعد از پروتز سینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین