بهترین جنس پروتز سینه

بهترین جنس پروتز سینه

بهترین جنس پروتز سینه
بهترین جنس پروتز سینه

یکی از عوامل تعیین کننده در نتیجه جراحی پروتز سینه انتخاب پروتز سینه با برند معتبر و مناسب با شرایط زیباجو می باشد. در مطلب بهترین برند پروتز سینه به معرفی برندهای معتبر تولیدکننده پروتز سینه در جهان پرداختیم. در این مطلب با معرفی کامل پروتز های سیلیکونی و پروتزهای آب نمکی به مقایسه آن ها می پردازیم.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا می شوید:
جنس های مختلف پروتز سینه
پروتز سینه سیلیکونی
مزایای پروتز سینه سیلیکونی
عوارض پروتز سینه سیلیکونی
پروتز سینه آب نمکی
مزایای پروتز سینه آب نمکی
عوارض پروتز سینه آب نمکی
مقایسه پروتز سینه سیلیکونی و آب نمکی

جنس های مختلف پروتز سینه

پروتز سینه در دو نوع مختلف پروتز سینه سیلیکونی و پروتز سینه آب نمکی تولید می شود. پوشش خارجی پروتز در هر دو مدل از جنس سیلیکون بوده و تنها مواد داخلی پروتزها با هم تفاوت دارند.

عمده تفاوت پروتزهای سیلیکونی و آب نمکی در قیمت، دوام پروتز، حس لمس و برش مورد نیاز برای جایگذاری پروتز می باشد.

پروتز سینه سیلیکونی

پروتز سینه سیلیکونی انتخاب اول اکثر جراحان و زیباجویان برای جراحی پروتز سینه می باشد. محفظه اصلی پروتز سینه سیلیکونی از جنس سیلیکون بوده و به صورت لایه لایه ساخته می شود تا در صورت پارگی یکی از لایه ها فرم کلی پروتز حفظ شود.

مواد داخلی پروتز سینه سیلیکونی از ژل چسبنده سیلیکون تشکیل شده است. پروتزهای سیلیکونی شباهت زیادی به بافت های طبیعی سینه داشته و حس لمس بسیار نرم و طبیعی دارد.

در زمان جایگذاری پروتز سینه سیلیکونی باید برش بزرگتری روی پوست ایجاد شود. به این نکته توجه داشته باشید که در صورت پارگی پروتز سینه مواد داخلی آن به بیرون از پروتز نشت نمی کند و پارگی پروتز با تغییر فرم سینه و عکس برداری تشخیص داده می شود.

یکی از معایب پروتز سینه سیلیکونی نیاز به ویزیت دوره ای برای اطمینان از سلامت پروتز می باشد.

مزایای پروتز سینه سیلیکونی

 • دارای مقاومت بالا در برابر دما و رطوبت بدن
 • مقاومت بالا در برابر پارگی پروتز
 • احتمال کمتر چین خوردگی زیرپوست
 • دارای لمس طبیعی تر و بافت مشابه بدن

عوارض پروتز سینه سیلیکونی

 • قیمت بیشتر نسبت به پروتز آب نمکی
 • نیاز به برش بیشتر برای جایگذاری در بدن
 • پارگی بدون علامت مشخص
 • نیاز به معاینه دوره ای توسط پزشک

پروتز سینه آب نمکی

یکی دیگر از انواع پروتز سینه پروتز سینه آب نمکی است. محفظه اصلی پروتز سینه آب نمکی از سیلیکون بوده و به صورت لایه لایه ساخته شده است. پروتز سینه آب نمکی با مایع آب نمک استریل پر شده و در صورت پاره شدن پروتز، آب نمک داخل پروتز خارج شده و بدون ایجاد هیچ مشکلی جذب بدن می شود.

پروتز سینه آب نمکی به دو شکل استفاده می شود. در نوع اول ابتدا پوسته پروتز داخل بافت سینه قرار گرفته سپس با محلول آب و نمک استریل پر می شود. نوع دوم از قبل پر شده و به همین صورت داخل سینه قرار می گیرد. پروتز سینه آب نمکی نوع اول را می توان با ایجاد برش کمتر در بدن جایگذاری کرد.

مزایای پروتز سینه آب نمکی

 • قیمت کمتر نسبت به پروتز سیلیکونی
 • نیاز به برش کوچکتر در زمان جراحی
 • نیاز کمتر به ویزیت دوره ای برای اطمینان از سلامت پروتز

عوارض پروتز سینه آب نمکی

 • احتمال پارگی بیشتر
 • احتمال چین خوردگی زیرپوست
 • از نظر ظاهری و هنگام لمس غیرطبیعی به نظر می‌رسد

مقایسه پروتز آب نمکی و سیلیکونی

پروتز سینه سیلیکونیپروتز سینه آب نمکی
مناسب برای استفاده در افراد 22 سال به بالامناسب برای استفاده در افراد 18 سال به بالا
قیمت بیشترقیمت کمتر
برش بیشتر روی پوستبرش کمتر روی پوست
با سایز مشخص جایگذاری می شودپرکردن پروتز بعد از جایگذاری
تشخیص پارگی پروتز با عکس برداریتشخیص سریع پارگی
بافت و لمس طبیعیبافت لطیف و نرم تر

مقایسه پروتز سیلیکونی و آب نمکیخرید بهترین جنس پروتز سینه قیمت بهترین جنس پروتز سینه وقتی صحبت از بزرگ کردن سینه می شود، که شامل کاشت سینه می شود، در واقع دو نوع وجود دارد: سالین و سیلیکون. در حالی که ظاهری مشابه دارند و هر دو مورد تایید سازمان غذا و دارو هستند، هر دو نوع مواد ایمپلنت مزایا و معایبی دارند. این مقاله شباهت ها و تفاوت های بین پروتز سینه سالین و سیلیکونی را مورد بحث قرار می دهد تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام نوع برای شما مناسب است. ایمپلنت های سالین ایمپلنت های سالین از دهه 1960 مورد استفاده قرار گرفته اند. آنها دارای یک پوسته بیرونی ساخته شده از سیلیکون هستند، اما پوسته خالی وارد می شود. سپس با آب نمک استریل پر می شود، به این معنی که محل برش اغلب کوچکتر و کمتر قابل توجه است. ایمپلنت های سالین معمولاً کمی ارزان تر از سیلیکون هستند. یک اشکال سالین این است که برخی گزارش می دهند که آنها راحت تر زیر پوست دیده می شوند (اغلب باعث موج زدن می شوند) و ممکن است احساس کنید که آب ریزش دارد. برخی افراد می گویند که ایمپلنت های سالین نسبت به بافت طبیعی سینه سفت تر هستند و گاهی اوقات می توان آنها را بیش از حد پر کرد تا از موج دار شدن یا چروک شدن ایمپلنت جلوگیری شود. ایمپلنت‌های نمکی بافلد دارای آب پراکنده در محفظه‌های جداگانه هستند که باعث می‌شود آب با سرعت کمتری حرکت کند و ممکن است مقداری از ریزش و امواج را کاهش دهد. کاشت سالین برای افراد 18 سال و بالاتر در دسترس است. ایمپلنت های سیلیکونی ایمپلنت های سیلیکونی کاملاً از سیلیکون ساخته شده اند، ماده ای مصنوعی که شبیه چربی انسان است. ایمپلنت ها دارای یک محفظه سیلیکونی هستند که با ژل سیلیکون پر شده است. آنها در اندازه ها و شکل های مختلف وجود دارند. برخی از ایمپلنت های سیلیکونی منسجم تر یا محکم تر از بقیه هستند. گاهی اوقات به این ایمپلنت‌های «خرس لثه‌ای» گفته می‌شود. شما و جراحتان می توانید برای انتخاب گزینه مناسب برای شکل و اندازه دلخواه خود با یکدیگر همکاری کنید. بسیاری از مردم فکر می‌کنند که ایمپلنت‌های سیلیکونی طبیعی‌تر به نظر می‌رسند، اما در صورت پاره شدن، خطر بیشتری را به همراه خواهند داشت. سازندگان توصیه می کنند هر چند سال یک بار از طریق MRI پارگی ها را بررسی کنید. اگر تصمیم به کاشت ایمپلنت سیلیکونی دارید، با پزشک خود در مورد برنامه ریزی این غربالگری ها و اینکه چند وقت یکبار باید آنها را انجام دهید، صحبت کنید. برای کاشت ایمپلنت سیلیکونی باید حداقل ۲۲ سال سن داشته باشید، مگر در شرایط خاص مانند بازسازی سینه. توجه به این نکته مهم است که اگرچه دریافت ایمپلنت های سیلیکونی زیر 22 سال قانونی است، بسیاری از تولیدکنندگان ایمپلنت در بیماران جوان تر ضمانت نامه ها را رعایت نمی کنند. قیمت بهترین جنس پروتز سینه

دکتر اسماعیل اسلامیقیمت بهترین جنس پروتز سینه مشخصات بهترین جنس پروتز سینه آیا یک نوع ایمپلنت ایمن تر از دیگری است؟ اگر جراحی بزرگ کردن سینه شما توسط یک جراح معتبر و دارای مجوز بورد انجام شود، هم کاشت سالین و هم ایمپلنت سیلیکونی به طور کلی ایمن در نظر گرفته می شوند. برخی معتقدند ایمپلنت های سالین ایمن تر هستند زیرا اگر ایمپلنت پاره شود، بیشتر آب نمک دوباره جذب بدن می شود. به‌علاوه، با کاشت‌های سالین، فوراً متوجه خواهید شد که ترکیده است و می‌توانید فوراً اقدامات احتیاطی را انجام دهید. در حالی که تحقیقات در این مورد مختلط است، برخی از مطالعات ارتباط بین ایمپلنت های سیلیکونی و بیماری های خود ایمنی مانند آرتریت روماتوئید و لوپوس را مشاهده کرده اند. هر دو ایمپلنت سالین و سیلیکون دارای پوسته های سیلیکونی هستند، بنابراین اگر یک اختلال خود ایمنی دارید، ممکن است بخواهید به طور کامل از کاشت ایمپلنت اجتناب کنید. برخی از آنها طیف وسیعی از مشکلات پزشکی را تجربه می کنند که در مجموع به نام بیماری ایمپلنت پستان (BII) منبع مورد اعتماد نامیده می شود. علائم از خستگی تا سردردهای مزمن و مه مغزی، درد، درد و علائم گوارشی متغیر است. در حالی که هیچ مدرک قطعی مبنی بر اینکه ایمپلنت سینه باعث ایجاد BII می شود وجود ندارد، بسیاری از بیماران به طور حکایتی گزارش می دهند که برداشتن ایمپلنت هایشان باعث می شود احساس بهتری داشته باشند. بین سرطان سلول خونی به نام لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک (ALCL) و انواع خاصی از ایمپلنت‌های سینه، عمدتاً ایمپلنت‌های بافت دار یا سطح زبر، ارتباط وجود دارد. منبع ALCLTrusted مرتبط با ایمپلنت پستان معمولاً 8 تا 10 سال پس از کاشت ایمپلنت شناسایی می شود. وقتی ایمپلنت پاره می شود چه اتفاقی می افتد؟ هر دو ایمپلنت سالین و سیلیکون می توانند پاره شوند یا عوارضی ایجاد کنند. در اینجا آمده است که اگر هر نوع ایمپلنت شک دارید که پاره شده است به چه چیزی توجه کنید. سالین احتمالاً فوراً متوجه پارگی سالین خواهید شد زیرا سینه به نظر می رسد و احساس می کند که باد کرده است. سالین استریل است و توسط بدن بازجذب می شود. احتمالاً برای برداشتن پوسته سیلیکونی به جراحی نیاز خواهید داشت. در طول جراحی برداشتن، پزشک می تواند یک ایمپلنت جدید اضافه کند. سیلیکون تشخیص پارگی های سیلیکون دشوارتر است، زیرا سیلیکون می تواند در کپسول فیبری که پس از جراحی در اطراف ایمپلنت ایجاد می شود، گیر کند. گاهی اوقات به عنوان نشت بی صدا شناخته می شود، اما ممکن است متوجه تغییر جزئی در اندازه سینه یا احساس سختی شوید. اگر به حال خود رها شود، نشت سیلیکون می تواند باعث درد سینه یا تغییر شکل سینه ها شود. برای برداشتن ایمپلنت های پاره شده به جراحی نیاز خواهید داشت که در طی آن می توان ایمپلنت جدیدی را در صورت تمایل وارد کرد. به طور متوسط، پروتز سینه حدود 15 سال قبل از پارگی دوام می آورد. قیمت بهترین جنس پروتز سینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین