انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه

انواع ایمپلنت پستان

انواع پروتز سینه از نظر برجستگی به سه دسته کلی زیر تقسیم می‌شوند و بسته به خواست بیمار و صلاحدید پزشک، یکی از این سه نوع استفاده می‌شود. به عنوان مثال، ممکن است پروتز صرفاً به منظور جنبه زیبایی استفاده شود و یا برای کامل کردن روند درمانی سرطان سینه مورد استفاده قرار گیرد.

  1. پروتز با برجستگی کم یا Low Profile
  2. پروتز با برجستگی زیاد یا High Profile
  3. پروتز با برجستگی خیلی زیاد 
  4. Ultra-High Profile

پیش از این به صورت مفصل به معرفی جراحی پروتز سینه ، مزایا، عوارض و مراقبت های قبل و بعد از جراحی پروتز سینه پرداختیم. اگر چه جراحی سینه یک جراحی زیبایی ایمن و با ریسک کم برای خانم‌هاست و در جلسه مشاوره قبل از جراحی به تمام سوالات توسط پزشک جراح پاسخ داده می‌شود، اما لازم دیدیم تا به صورت کامل به معرفی انواع پروتز سینه از نظر برجستگی، شکل ظاهری و جنس بپردازیم.

انواع پروتز سینه از نظر شکل ظاهری

پروتز سینه قطره اشکی (Teardrop)

پروتزهای قطره‌ای یا آناتومیک، ظاهر و فرمی شبیه به قطره‌ای دارند که باعث می‌شوند سینه شکل طبیعی‌تری به خود بگیرد. این نوع پروتز برای خانم‌هایی مناسب است که سینه‌های بسیار کوچکی دارند یا بافت نرم سینه آن‌ها بسیار کم است. همچنین با استفاده از این پروتزها می‌توان به سینه‌های نرم و بدون شکل فرم داد و عدم تقارن یا نقص ظاهری سینه‌ها را برطرف کرد.

پروتزهای قطره‌ای اشکی دارای طول عمر بالایی هستند و جنس آن‌ها از سیلیکون است. برای جایگذاری این نوع از پروتز ، لازم است برش بزرگتری در سینه ایجاد شود. این پروتزها نباید دچار چرخش و جابجایی شوند؛ در غیر اینصورت، سینه ظاهر نامطلوبی پیدا می‌کند. چرخش پروتز اشکی می‌تواند شکل سینه را تغییر دهد و گاهی اوقات برای اصلاح آن نیاز به عمل جراحی دیگری است.

پروتز قطره اشکی

پروتزهای قطره‌ای اشکی با ظاهری طبیعی و طول عمر بالا به عنوان یکی از گزینه‌های موجود برای جایگزینی پروتز سینه محسوب می‌شوند. این پروتزها برای افرادی مناسب هستند که سینه‌های بدون شکل و تخت دارند و یا با سینه‌های نامتقارن روبرو هستند.

پروتز سینه گرد (Round)

اینها نوعی پروتز از سینه هستند که دارای شکل دایره‌ای و گرد می‌باشند و معمولاً برای افزایش حجم بخش بالایی سینه استفاده می‌شوند. این پروتزها به سینه خانم‌ها ظاهر گرد و یکدستی می‌بخشند. استفاده از پروتزهای گرد باعث می‌شود تا حجم همه قسمت های سینه به یک نسبت افزایش پیدا کند و در عمل برای افرادی که دارای سینه‌هایی با پوشش بافت نرم خوب و شکل اولیه بی‌اشکال هستند، مناسب است.

پروتز سینه گرد برای افرادی که می‌خواهند سینه‌های بزرگتر و برجسته‌تر از حد نرمال داشته باشند، مناسب است. اما در صورت پارگی، چرخش و یا تغییر شکل این دسته از پروتزها، مشکل به وجود آمده با یک جراحی ساده برطرف می‌شود و احتمالاً پروتز باید تعویض شود. به همین دلیل، مراقبت و نظارت دوره‌ای بر پروتز سینه گرد بسیار مهم است.

انواع پروتز سینه از نظر جنس

پروتز سینه آب نمکی

پروتز سینه سیلیکونی

پروتز سینه کامپوزیتی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها