افتادگی پروتز سینه

دلایل افتادگی سینه

جراحی پروتز سینه، یکی از محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی در بین بانوان است. بسیاری از زنان با این فکر که با یکبار جراحی می‌توانند تا ابد از سینه‌هایی زیبا و جذاب بهره‌مند شوند، به این عمل جراحی روی می‌آورند. اما واقعیت با این نگرش متفاوت است.

در واقع، برای رسیدن به نتیجه مطلوب در جراحی پروتز سینه، زیباجو باید به جراح معتبر و با تجربه مراجعه کند و از بهترین برند پروتز سینه استفاده کند. علاوه بر این، باید به مراقبت‌های پس از جراحی پروتز سینه توجه ویژه‌ای داشته باشد. این مراقبت‌ها باعث می‌شوند که زیباجو کمترین عوارض جانبی پس از عمل جراحی را تجربه کند و در طولانی مدت از مشکلاتی مانند افتادگی و دفرمگی پروتز جلوگیری شود.

قبل از هرچیز باید به این دو نکته توجه داشته باشید:

1.می‌توان با رعایت نکاتی از افتادگی پروتز سینه جلوگیری کرد و این مشکل در همه موارد ایجاد نمی‌شود.

2- گرچه پروتز سینه به دلایل مختلفی ممکن است افتادگی داشته باشد، اما با انجام عمل لیفت سینه، این مشکل قابل درمان و برطرف شدن است. در جراحی لیفت سینه، با برش و برداشتن پوست اضافی، و با تنظیم مجدد بافت‌های سینه، پروتز سینه به موقعیت مناسب برگردانده می‌شود. به هر حال، باید به‌یاد داشت که این یک روند پیچیده و زمان‌بر است و پس از آن، نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارد.

دلایل افتادگی پروتز سینه

در ادامه، علل اصلی افتادگی سینه پس از پروتز را بررسی می‌کنیم. با آگاهی از این علل، می‌توانید وضعیت بدنی خود را کنترل کرده و در برابر بیشتر این وقایع مقاوم باشید . 

بارداری

در طی دوران بارداری، خانم‌ها شاهد تغییرات شدید هورمونی، افزایش وزن و بزرگ شدن سینه‌های خود هستند. همچنین، در طول فرایند زایمان و پس از آن، بسیاری از عضلات بدن دچار تغییرات شدیدی می‌شوند. تمام این تغییرات ممکن است بر روی عضلات سینه تاثیر بگذارند و در نهایت باعث افتادگی سینه شوند.

یائسگی

یائسگی یکی از مواردی است که در آن، بدن خانم‌ها با تغییرات شدید هورمونی مواجه می‌شود. این تغییرات هورمونی ممکن است بر روی سلامت عمومی بدن تأثیر گذاشته و باعث تغییر عضلات شود. به عنوان مثال، کاهش هورمون‌های استروژن و پروژسترون می‌تواند باعث کاهش چگالی و قدرت عضلات شود و در نتیجه، باعث افتادگی سینه و دیگر عوارضی مانند سردرد، افسردگی و خشکی و لاغری پوست شود.

افزایش سن

همانطور که با افزایش سن، حجم عضلات به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند و باعث شل شدن عضلات می‌شود. با این حال، انجام ورزش‌های منظم و روزانه می‌تواند تاثیر زیادی در خنثی کردن اثرات افزایش سن بر روی تحلیل عضلات داشته باشد. به طور کلی، ورزش‌هایی که به تقویت عضلات کمک می‌کنند، می‌توانند باعث حفظ عضلات و جلوگیری از شل شدن آن‌ها در طول سال‌های بعدی شوند.

مصرف سیگار و الکل

سبک زندگی فرد تأثیر زیادی در سلامت و اندام وی دارد. مصرف سیگار و الکل دو عامل مخرب و بسیار موثر در وضعیت کلی بدن هستند که می‌توانند باعث کاهش قدرت جسمانی و شل شدن عضلات شوند. علاوه بر این، نبود ورزش منظم و مصرف غذاهای ناسالم نیز می‌توانند باعث کاهش عضلات و تحلیل آن‌ها شوند. به همین دلیل، توصیه می‌شود که فرد در سبک زندگی خود، به مصرف مواد مخرب کمتری روی آورده، ورزش منظم و مناسب انجام داده و از غذاهای سالم و مغذی استفاده کند تا بتواند وضعیت عضلات خود را حفظ کرده و از شل شدن آن‌ها جلوگیری کند.

تغییر وزن

تغییرات مداوم وزن، باعث شل شدن پوست سینه و ضعیف شدن عضلات بدن می‌شود. بدن در برابر تغییرات وزنی بزرگ، اعم از افزایش یا کاهش وزن، ممکن است نتواند با سرعت به تغییرات واکنش نشان دهد و بنابراین، پوست سینه ممکن است از انعطاف پذیری خود کم کند و عضلات نیز ممکن است ضعیف شوند. به همین دلیل، توصیه می‌شود که در برابر تغییرات وزنی ناگهانی، از جمله لاغر شدن سریع یا افزایش وزن بیش از حد، اقدام به کاهش یا افزایش وزن با توجه به رژیم غذایی سالم و ورزش منظم کنید تا از شل شدن پوست سینه و ضعیف شدن عضلات جلوگیری شود.

شیردهی

در دوره شیردهی، سینه‌ها مکرراً پر و خالی می‌شوند که می‌تواند باعث شل شدن عضلات پستان شود. در این دوره، پروتئین‌ها و چربی‌های موجود در سینه ، برای تغذیه نوزاد مصرف می‌شوند و در نتیجه، سینه‌ها پس از شیردهی از حجم و اندازه قبلی کاسته می‌شوند. به همین دلیل، خانم‌ها پس از دوران شیردهی ممکن است با افتادگی سینه مواجه شوند. برای جلوگیری از افتادگی سینه در دوره شیردهی و پس از آن، توصیه می‌شود که خانم‌ها از حمایت سینه و استفاده از سینی تغذیه استفاده کنند و به ورزش منظم و تقویت عضلات پستان خود بپردازند.

عدم محافظت از سینه ها

استفاده از سوتین‌های طبی و استاندارد در دوره نقاهت عمل پروتز سینه و پس از آن بسیار مهم است. این سوتین‌ها معمولاً شامل پشتیبانی کافی برای سینه‌ها هستند و می‌توانند به حفظ شکل و اندازه سینه‌ها کمک کنند. عدم استفاده از سوتین‌های طبی و استاندارد می‌تواند باعث افتادگی سینه شود، به خصوص در طول دوره نقاهت پس از عمل جراحی پروتز سینه که در این مدت سینه‌ها به حمایت بیشتری نیاز دارند. بنابراین، توصیه می‌شود که برای جلوگیری از افتادگی سینه در دوره نقاهت و پس از عمل جراحی پروتز سینه، از سوتین‌های طبی و استاندارد استفاده کنید که به شکل و اندازه سینه‌ها کمک می‌کنند و از افتادگی سینه جلوگیری می‌کنند.

انتخاب اشتباه پروتز

استفاده از پروتزهای بسیار بزرگ، باعث وارد شدن فشار زیادی به عضلات و بافت‌های سینه می‌شود و در طولانی مدت ممکن است باعث افتادگی سینه شود. بعضی از خانم‌ها ممکن است اصرار داشته باشند تا پروتزهای بزرگتری را انتخاب کنند، اما این کار می‌تواند به عضلات و بافت‌های سینه آسیب برساند و باعث افتادگی سینه در آینده شود. در حالی که پروتزهای کوچکتر ممکن است بهترین گزینه باشند و به طور طبیعی با بدن هماهنگ شوند. بنابراین، توصیه می‌شود که برای جلوگیری از افتادگی سینه در آینده، پروتز مناسبی که به شکل و اندازه سینه متناسب باشد و فشار کمتری به عضلات و بافت‌های سینه وارد کند، انتخاب کنید.

جلوگیری از افتادگی پروتز سینه

درست است که شل شدن عضلات سینه یکی از عوامل اصلی افتادگی سینه است. سبک زندگی سالم و ورزش روزانه می‌تواند تاثیر زیادی در تقویت عضلات سینه داشته باشد و به طور مستقیم به جلوگیری از افتادگی سینه کمک کند. ورزش‌هایی نظیر وزنه‌برداری، پیلاتس، یوگا و شنا به عنوان تمریناتی که مستقیماً بر روی عضلات سینه تاثیر می‌گذارند، توصیه می‌شوند. همچنین، سبک زندگی سالم شامل تغذیه سالم، مصرف آب کافی، خواب به موقع و کافی و اجتناب از مواد مخدر و سیگار نیز می‌تواند به حفظ سلامت عضلات و پیشگیری از افتادگی سینه کمک کند. بنابراین، برای جلوگیری از افتادگی سینه، توصیه می‌شود که به سبک زندگی سالمی توجه کنید و ورزش منظم و تغذیه مناسب داشته باشید.

درمان افتادگی پروتز سینه

در صورتی که با رعایت تمام مراقبت‌ها و روش‌های پیشگیری، به افتادگی سینه دچار شدید، جای نگرانی نیست. با جراحی لیفت سینه، می‌توان به راحتی به داشتن سینه‌های خوش فرم و با ظاهری زیبا بازگشت. در این روش، پوست و بافت‌های سینه بالای سینه برش داده شده و پوست سینه‌ها را بالا می‌کشند تا شکل و اندازه سینه‌ها بهبود یابد. این روش اغلب به عنوان یک راه حل جراحی برای افرادی که با افتادگی سینه مواجه هستند، توصیه می‌شود. قبل از تصمیم‌گیری برای جراحی لیفت سینه، باید با پزشک گفت‌وگو کرده و مزایا و معایب این روش را مورد بررسی قرار داد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها