افتادگی پروتز سینه

افتادگی پروتز سینه

افتادگی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه یکی از جراحی های زیبایی پرطرفدار در بین خانم ها می باشد. بسیاری از خانم ها با این تصور که با یک بار جراحی تا پایان عمر از سینه های زیبا و خوش فرم لذت خواهند برد به این جراحی گاه می کنند. اما واقعیت با این ذهنیت تفاوت دارد.

در واقعیت زیباجو برای رسیدن به نتیجه مطلوب جراحی، علاوه بر این که باید به جراح معتبر مراجعه کرده و از بهترین برند پروتز سینه استفاده کند، باید به مراقبت های پس جراحی پروتز سینه توجه ویژه ای داشته باشد. مراقبت های پس از عمل پروتز سینه باعث می شود تا زیباجو کمترین عوارض جانبی پس از جراحی را تجربه کرده و در طولانی مدت درگیر مشکلاتی مانند افتادگی و دفرمگی پروتز نشود.

قبل از هرچیز باید به این دو نکته توجه داشته باشید:

1- افتادگی پروتز سینه در همه موارد ایجاد نمی شود و با رعایت نکاتی می توانید از افتادگی پروتز سینه جلوگیری کنید.

2- افتادگی پروتز سینه به راحتی با جراحی لیفت سینه قابل درمان و برطرف کردن است.

دلایل افتادگی پروتز سینه

در زیر دلایل عمده افتادگی سینه را معرفی می کنیم. کافی است شما، به علل ایجاد افتادگی سینه پس از پروتز آگاه باشید. در این شرایط می‌توانید، با کنترل وضعیت بدنی خود، در مقابل بیشتر آن وقایع مقاوم باشید. 

بارداری

در دوره بارداری خانم ها شاهد تغییرات شدید هورمونی، افزایش شدید وزن و بزرگ شدن سینه ها هستند. در طی پروسه زایمان و پس از آن نیز بسیاری از عضلات بدن دچار تغییرات شدیدی می شوند. تمام این تغییرات می توانند روی عضلات سینه خانم اثر گذاشته و در نهایت باعث افتادگی سینه شوند.

یائسگی

یائسگی یکی از مواردی است که در آن بدن خانم ها با تغییرات شدید هورمونی مواجه می شود و همین تغییر هورمون ها می تواند روی سلامت عمومی بدن تاثیر گذاشته و باعث تغییر عضلات شود.

افزایش سن

با افزایش سن حجم عضلات به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کرده و باعث شل شدن عضلات می شود. البته انجام ورزش های منظم روزانه تاثیر زیادی در خنثی کردن اثر افزایش سن در تحلیل رفتن عضلات را دارد.

مصرف سیگار و الکل

سبک زندگی فرد تاثیر زیادی در سلامت و اندام وی دارد. مصرف سیگار و الکل دو عامل مخرب و بسیار موثر در وضعیت کلی بدن هستند که می توانند باعث کاهش قدرت جسمانی و شل شدن عضلات شوند.

تغییر وزن

تغغییرات مداوم وزن باعث شل شدن پوست سینه ها و ضعیف شدن عضلات بدن می شود.

شیردهی

در دوره شیردهی سینه ها مکررا پر و خالی می شوند. همین عامل می تواند روی عضلات پستان تاثیر منفی گذاشته و باعث شل شدن آن ها شود. افتادگی سینه در دوران شیردهی و پس از آن مشکلی است که بسیاری از خانم ها با آن مواجه می شوند.

عدم محافظت از سینه ها

عدم استفاده از سوتین های طبی و استاندارد در دوره نقاهت عمل پروتز سینه و پس از آن تاثیر زیادی در افتادگی سینه دارد.

انتخاب اشتباه پروتز

اصرار زیباجو به استفاده از پروتزهای بسیار بزرگ باعث وارد شدن فشار زیادی به عضلات سینه شده و در طولانی مدت باعث افتادگی سینه می شود.

جلوگیری از افتادگی پروتز سینه

اصلی ترین عامل افتادگی سینه، شل شدن عضلات سینه است. سبک زندگی سالم و ورزش روزانه تاثیر زیادی در تقویت عضلات سینه داشته و از افتادگی سینه جلوگیری می کند.

درمان افتادگی پروتز سینه

اگر با رعایت تمام مراقبت ها و روش های پیشگیری دچار افتادگی سینه شدید، جای نگرانی نیست. با جراحی لیفت سینه می توانید به راحتی دوباره از داشتن سینه های خوش فرم و با ظاهری زیبا لذت ببرید.

جلوگیری از افتادگی سینهآیا می توانید سینه های افتاده را اصلاح کنید؟ افتادگی سینه بخشی از تغییر در ظاهر سینه است که اکثر خانم ها آن را تجربه می کنند، به خصوص با افزایش سن. این یک تغییر آرایشی کاملا طبیعی است. با این حال، برخی از زنان ممکن است تمایلی به افتادگی سینه نداشته باشند. اصطلاح پزشکی برای افتادگی سینه پتوز سینه است. اطلاعات زیادی در مورد اینکه چه چیزی واقعاً به افتادگی سینه‌ها کمک می‌کند (و نمی‌کند) وجود دارد. برخی درست است، در حالی که برخی تصورات اشتباه است. صرف نظر از این، راه هایی وجود دارد که می توانید از افتادگی سینه جلوگیری کرده و آن را بهبود بخشید. علل افتادگی سینه چیست؟ معمولاً به دلیل افزایش سن، رباط‌های سینه (که رباط‌های کوپر نامیده می‌شوند) در طول زمان کشیده می‌شوند. این معمولاً به دلیل گرانش است، اگرچه دلایل دیگری نیز ممکن است دخیل باشند. اطلاعات در مورد علت یا عدم ایجاد افتادگی سینه ها می تواند متناقض باشد. خوشبختانه با گذشت زمان حقایق از تصورات غلط جدا شده اند. علل واقعی افتادگی سینه عبارتند از: سالخورده کمبود کلاژن کمبود استروژن جاذبه زمین شاخص توده بدنی بالا اندازه سینه بزرگتر یائسگی حاملگی چند قلو کاهش وزن سریع و به دنبال آن افزایش وزن (یا برعکس) سیگار کشیدن دلایل ناشناخته افتادگی سینه ها: شیر دادن سوتین نپوشیدن پوشیدن سوتین بد از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست به دلیل افزایش سن، شایع ترین علت افتادگی سینه است. عامل دیگر سیگار کشیدن است که پیری را تسریع می‌کند و در نتیجه به افتادگی سینه‌ها کمک می‌کند، گاهی اوقات حتی در اوایل زندگی. حاملگی چند قلو علت دیگری است، اگرچه شیردهی اینطور نیست. تغییرات هورمونی با هر بار بارداری مجاری شیر را کوچک و منبسط می کند که می تواند منجر به افتادگی بافت شود. تغییرات سریع وزن قبل و بعد از بارداری می تواند به این امر اضافه کند. اندازه بزرگ سینه به احتمال زیاد افتادگی منجر می شود، تنها به این دلیل که توده سینه های بالاتر در برابر جاذبه آسیب پذیرتر است. با این حال، انتخاب برای شیر دادن به کودک تاثیری بر سفتی سینه ندارد. معمولا تصور می شود که شیردهی باعث کشیدگی بافت سینه و افتادگی آن می شود. با این حال، مطالعات منبع معتبر این را نادرست می‌دانند.

دکتر اسماعیل اسلامیچگونه می توان از افتادگی سینه پیشگیری کرد یا آن را درمان کرد؟ آیا می خواهید خطر افتادگی سینه خود را کاهش دهید یا سفتی سینه را بهبود ببخشید؟ در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید. وزن سالم را مدیریت کنید نه لزوماً نیازی به کاهش وزن دارید و نه نیازی به افزایش وزن. در عوض، وزن را ثابت و در سطحی نگه دارید که برای شما سالم است. این ممکن است از افتادگی سینه جلوگیری کند و سینه ها را سفت تر کند. یک سوتین مناسب و راحت پیدا کنید این به ویژه در مورد تمرینات ورزشی مانند دویدن صدق می کند. یک سوتین ورزشی با تکیه گاه کافی (کاپ های قالبی) می تواند حرکت سینه را کاهش دهد. یک مطالعه نشان می دهد که حرکت سینه ناشی از ورزش منجر به کشش و افتادگی می شود، اگرچه مطالعات بیشتری مورد نیاز است. هنگامی که ورزش نمی کنید، همان مطالعه بیان می کند که برای جلوگیری از افتادگی سینه لزوماً نیازی به سوتین ندارید. در واقع، پوشیدن سایز اشتباه سوتین ممکن است اثرات منفی بیشتری نسبت به نپوشیدن آن داشته باشد. سیگار نکشید، یا سیگار را ترک کنید سیگار روند پیری را تسریع می کند. افزایش سن باعث می شود بافت ها – از جمله رباط های سینه – استحکام خود را از دست بدهند. سیگار کشیدن به طور خاص با از بین بردن الاستین، پروتئینی که به انعطاف پذیری پوست کمک می کند، پیری را تسریع می کند. آزمایش هورمونی بده افت هورمون استروژن که به طور معمول در دوران یائسگی اتفاق می افتد، ممکن است با کاهش کلاژن بافت همراه باشد. یافتن راه های سالم برای افزایش سطح استروژن (مانند فیتواستروژن ها یا مکمل ها) ممکن است شکل و فرم سینه را بهبود بخشد. قبل از تلاش برای افزایش سطح استروژن با پزشک خود صحبت کنید و آزمایش بدهید. بارداری را با دقت در نظر بگیرید اگر تمایل شما برای تغییر ظاهر سینه ها بیشتر از رشد خانواده است، از باردار شدن خودداری کنید. مطالعات منبع معتبر نشان می‌دهد که هرچه تعداد بارداری‌های یک زن بیشتر باشد، احتمال افتادگی سینه‌های او بیشتر است. تمرین عضلات سینه ای را امتحان کنید در حالی که هیچ ماهیچه ای در سینه وجود ندارد، می توانید ماهیچه های زیر آن را تمرین دهید. به این ماهیچه های سینه ای بزرگ می گویند. برخی از تمرینات این موارد را هدف قرار می دهند و ممکن است سینه های شما را کمی بلند کنند. جراحی پلاستیک کنید بسیاری از روش های جراحی مختلف می توانند سینه ها را بلند کنند. اینها می توانند به بازگرداندن سینه های شما به ظاهری جوان تر و انعطاف پذیر کمک کنند. این یک گزینه گران است، اما چشمگیرترین نتایج را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین