ابدومینوپلاستی و سزارین

آیا انجام ابدومینوپلاستی همزمان با سزارین امکان پذیر است؟

یکی از نگرانی ها خانم در زمان بارداری، چاقی و افتادگی پوست شکم بعد زایمان و سزارین می باشد. همین مسئله باعث می شود تا خانم هایی که در زمان بارداری و قبل از آن اضافه وزن و چربی شکم داشتند به فکر انجام جراحی ابدومینوپلاستی به همراه زایمان طبیعی و سزارین باشند.

ما در این مطلب به سوالات شما درباره ابدومینوپلاستی و سزارین پاسخ می دهیم.

جراحی ابدومینوپلاستی چیست

پیش از این درباره ابدومینوپلاستی، افراد مناسب برای عمل ابدمینوپلاستی، خطرات و مزایای آن توضیح کامل دادیم. ولی به صورت خلاصه جراحی ابدومینوپلاستی یک جراحی تهاجمی برای خارج کردن چربی های اضافه ناحیه شکم می باشد که در آن جراح ضمن خارج کردن چربی های اضافه ناحیه شکم، پوست اضافه را می کشد.

ابدومینوپلاستی و سزارین

در ابتدا به این نکته توجه داشته باشید که هدف از عمل سزارین به دنیا آوردن کودک سالم و بدون هیچ مشکلی برای مادر و کودک می باشد. ممکن است این تصور را داشته باشید که می توانید از بیهوشی زمان سزارین و باز بودن شکم همزمان برای سزارین و ابدومینوپلاستی استفاده کنید.

از نظر تئوری و در عمل می توان این کار را انجام داد ولی توصیه ما این است که فرد ابتدا سزارین را انجام داده و پس از چند ماه که به طور کامل بهبود یافت به انجام ابدومینوپلاستی بپردازد. در چنین صورتی امکان بروز خطرات مختلف برای بیمار کاهش یافته و از سلامت کامل فرد اطمینان حاصل می شود.

بهترین زمان برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی برای خانم های باردار چندماه بعد از عمل سزارین است. در این زمان بدن به وزن طبیعی خود برگشته و می‌توان این جراحی را با کیفیت بسیار بهتری به نتیجه رساند. از طرفی به طور کامل زخم‌های مربوط به سزارین بهبود پیدا کرده‌اند و بیمار درد و خونریزی شدید را تجربه نخواهد کرد.

خطرات ابدومینوپلاستی و سزارین

  • سزارین و ابدومینوپلاستی هر دو جزو جراحی های تهاجمی هستند و انجام دو جراحی با هم ریسک به خطر افتادن سلامتی بیمار و عوارض جانبی جراحی را به شدت بالا می برد.
  • خانم ها بعد از انجام سزارین دچار مشکلات زیادی از جمله درد بعد از جراحی می شوند. انجام عمل زیبایی شکم و سزارین به صورت همزمان درد بعد از جراحی را به شدت افزایش می دهد.
  • در زمانی که زایمان انجام می‌گیرد، بافت‌های اطراف شکم بسیار پر خون هستند. با توجه به برش‌های متعددی که باید روی ناحیه شکم زده شود، این وضعیت ممکن است تا حد زیادی خونریزی را افزایش دهد و کاهش خون را که در این زمان به وفور دیده می‌شود، شدت بخشد.
  • انجام دو جراحی با هم زمان جراحی را افزایش داده و همین امر چالش برانگیز است.
  • از آن جایی که بعد از سزارین هنوز شکم به اندازه طبیعی برنگشته، انجام جراحی ابدومینوپلاستی می تواند نتیجه مناسب را نداشته باشد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها